Закрити

Записатись на прийом

Бажаєте поставити запитання, уточнити деталі або в чомусь сумніваєтеся? Будь ласка, залиште свій номер - ми обов'язково вам допоможемо

  • Головна
  • Новини
  • Лікування хронічного гаймориту – швидке і остаточне вирішення проблеми

Лікування хронічного гаймориту – швидке і остаточне вирішення проблеми

Важкість дихання, закладеність і біль в зоні носу, виділення з неприємним запахом, набряк обличчя, очей, кашель… Все це ознаки гаймориту – гострого чи хронічного, який особливо часто проявляє себе восени чи навесні. Майже будь-яка людина може порівняти свої симптоми з описом захворювання і «встановити собі діагноз». Але призначити адекватне лікування може тільки лікар. Часто остаточно позбавитись від цієї проблеми можна лише хірургічним шляхом. Деталі розповідає завідувач відділення щелепно-лицьової хірургії 5-ої лікарні, доктор медичних наук Сурен Варжапетян.

«Нюансів при гаймориті дуже багато», - одразу зазначає завідувач відділення щелепно-лицьової хірургії. Тому однозначно використовувати будь-які способи лікування гаймориту в домашніх умовах неприпустимо. Давайте розберемось чому саме…

Класична «зозуля» ефективна лише при гострому гаймориті. Тобто, у хворого була нежить на фоні ГРВІ або запальних процесів ротової порожнини. Це викликало запалення гайморових пазух, де почав накопичуватись гнійний секрет. Це і є процес розвитку гострого гаймориту. У таких випадках ЛОР найчастіше призначає промивання носу антисептичними розчинами.

Але існує і більш ускладнена форма гаймориту, який стає хронічною патологією. Симптоми хронічного гаймориту майже ті самі, що при гострому, але можуть бути менш вираженими. При цьому, запальний процес навпаки більш серйозний і вимагає хірургічного лікування.

«При хронічному гаймориті у пазухах виникають зміни – поліпи. Вони замикають «порочне коло» у пазухах - поліпи викликають запалення, запалення викликає поліпи. Тобто, зовнішні фактори лікування вже не допомагають – промивання, проколи або антибіотики при гаймориті. Це як пліснява. Якщо вона є у кімнаті, скільки не провітрюй її – вже не допоможе, її потрібно вичищати. І от у таких хронічних випадках нам потрібно вичищати поліпи у пазухах», - зазначає Сурен Варжапетян.

Якщо не розпочати своєчасне лікування хронічного гаймориту, це може мати серйозні наслідки, серед яких менінгіт, отит, абсцес мозку, а також різноманітні запальні процеси серця, нирок. У Лікарні швидкої допомоги є все необхідне діагностичне та лікувальне обладнання, а також професійний персонал, який знає, як вилікувати гайморит назавжди – швидко та ефективно. Всі лікарі регулярно підвищують свою медичну кваліфікацію, відвідують міжнародні та всеукраїнські навчальні та освітні заходи. Тож, у 5-ій лікарні використовують найсучасніші методики та технології лікування.

«Ми проводимо операцію з видалення поліпів у присутності двох спеціалістів: ЛОР-лікаря та щелепно-лицьового хірурга. Тобто ми не лише вичищаємо пазуху носу, а й робимо перегородку носу. Таким чином, забезпечуємо не лише чищення, а й «провітрювання кімнати». Адже, якщо ми вичистимо, а «провітрювання» не буде, все знову повториться. Коли ми повністю робимо пазуху, ми нормалізуємо носове дихання – відбувається нормальна аерація, вхід и вихід повітря з носу», - ділиться методами лікування завідувач щелепно-лицьової хірургії.

Крім того, одночасно з операцією пацієнтам у Міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги проводять санацію, тобто ретельний огляд ротової порожнини на предмет хворих зубів. Адже вони також можуть бути причиною гаймориту. При необхідності їх лікують або видаляють. Якщо ж до лікарні приходить людина з проблемами з перегородкою носу, їй одразу перевіряють і пазухи. При наявності там патологічних змін, їх також одночасно усувають. Такий комплексний підхід до лікування пацієнтів – це гарантія швидкого одужання без наслідків та ускладнень.

Не відкладайте похід до лікаря, якщо маєте симптоми гострого або хронічного гаймориту. Лікування цих патологій комфортне та безболісне і дозволяє покращити якість життя буквально за кілька днів. Крім того, у відділенні щелепно-лицьової хірургії лікують різноманітні травми та пухлини обличчя, запальні та гнійні процеси в щелепно-лицьовій ділянці, захворювання слинних залоз, мигдаликів, порушення слуху, виконують лікування та видалення зубів, імплантацію, реконструктивні операції тощо.

Звертайтесь до нашого консультативно-діагностичного відділення за адресою: вул. Перемоги, 80. Тел. +38 095 153 55 55.

Контактна інформація

Адреса

м. Запоріжжя, вул. Перемоги 80

Графік роботи

24/7/365

Натисніть для взаємодії