Закрити

Записатись на прийом

Бажаєте поставити запитання, уточнити деталі або в чомусь сумніваєтеся? Будь ласка, залиште свій номер - ми обов'язково вам допоможемо

  • Головна
  • Новини
  • Ефективне лікування доброякісних новоутворень у 5-ій лікарні

Ефективне лікування доброякісних новоутворень у 5-ій лікарні

Доброякісні пухлини середостіння – одні з небагатьох видів новоутворень, які часто знаходяться в організмі людини безсимптомно. Найчастіше ці «знахідки» виявляються під час рентгенографії грудної клітини або комп’ютерної томографії. І тоді за справу мають одразу братись торакальні хірурги. Адже, незважаючи на те, що захворювання до певного часу не викликає дискомфорту, в майбутньому ці доброякісні новоутворення можуть перетворюватись на злоякісні.

Що таке середостіння?

Середостіння – це не орган, а часина тіла людини. Простір у грудній клітині між легенями, де знаходяться такі важливі органи, як серце, крупні судини, стравохід, вилочкова залоза, лімфовузли. Спереду середостіння обмежене грудиною, ззаду – хребтом. Хворобами і травмами цієї зони тіла опікуються торакальні хірурги.

У 5-ій лікарні швидкої допомоги працює торакальне відділення на чолі з лікарем-хірургом вищої кваліфікації Романом Лаврухиним. На базі підрозідлу проводять надскладні та точні операції з використанням сучасних інструментів та технологій. Дуже часто операції на середостінні та органах грудної клітини проводяться торакоскопічним доступом. Тобто, без великих розрізів, крововтрат та тривалого відновлення пацієнта.

Різновиди пухлин нервової системи середостіння

Новоутворення середостіння – це група різнорідних пухлин, які об’єднані схожими симптомами та локалізацією. Невроми, тобто, пухлини нервів, виявляються у 25% випадках і вражають зазвичай заднє середостіння. Це зона, де сконцентровані нервові структури. Також інколи їх можна виявити у міжреберній області, де знаходяться міжреберні нерви.

У дорослих пацієнтів найчастіше виявляють такі форми, як шваннома (невринома) та гангліоневрома. Це доброякісні пухлини, однак, за певних обставин вони можуть перероджуватись у злоякісні. Тому ці новоутворення вимагають ретельної діагностики та невідкладного лікування.

Шваннома (невринома) зустрічається найчастіше. І вражає оболонки периферійних нервів. Їх виявляють однаково часто у жінок та чоловіків у віці 20-50 років. Такі пухлини повільно ростуть, але можуть досягати величезних розмірів. Ці доброякісні вузли з часом можуть трансформуватись у нейрофіброми.

Нейрофіброми – це також доброякісні пухлини оболонок периферійних нервів. І вони вже мають більше шансів перерости в онкологічне новоутворення. До того ж, якщо відбулось злоякісне переродження такої пухлини, то подальше прогресування хвороби може бути дуже швидким – з метастазуванням у печінку та легені.

Симптоми невроми

Якщо ви відчуваєте певні неприємні симптоми в області грудної клітини, наприклад, біль спереду і ззаду, кашель без інших ознак ГРВІ, задишка, варто одразу звернутись за консультацією до лікарів. Такі симптоми можуть викликати пухлини великих розмірів, які тиснуть на сусідні органи. Крім того, в залежності від місця розташування пухлини, можуть додатись проблеми з серцем (зміна ритму, брадикардія, стенокардія), порушитись робота ШКТ (біль, складнощі у ковтанні, проблеми з травленням). Іноді пухлини можуть поширюватись у спинномозковий канал і здавлювати спинний мозок. У такому випадку можуть з’являтись різні неврологічні симптоми: параліч, порушення чутливості.

Такі ознаки можуть з’являтись і минати. Якщо вчасно не звернути увагу, пухлина буде зростати і симптоми будуть турбувати все частіше.

Якщо маєте подібні неприємні симптоми і хочете пройти комплексне обстеження, варто звернутись до консультативно-діагностичного відділення Міської лікарні екстреної та швидкої допомоги. Тут вас не тільки обстежать спеціалісти, а й направлять одразу на лікування до потрібних фахівців лікарні. І все це без затримок, зайвих походів по кабінетах і хибних лікувальних практик.

Лікування доброякісних пухлин середостіння

Консервативно вилікувати ці доброякісні пухлини неможливо. Лікують їх винятково хірургічним шляхом. У торакальному відділенні КНП «МЛЕ та ШМД» ЗМР регулярно роблять подібні операції.

Варто зазначити, що операції на органах середостіння дуже складні і вимагають від торакальних хірургів високої майстерності та уваги. «У спеціалістів торакального відділення Лікарні швидкої допомоги накопичений величезний досвід роботи, в тому числі, зі складними випадками, за останній рік були придбані нові сучасні інструменти і апарати. Вони регулярно підвищують власний рівень професіоналізму, відвідуючи міжнародні семінари, конференції та майстер-класи», - зазначає директор медичного закладу Дмитро Івченко.

Завдяки наявності сучасного ендоскопічного обладнання операції по видаленню цих новоутворень виконують через мінімальні розрізи, довжиною 1-3 см. Така методика дає можливість уникнути шрамів та рубців. Крім того, реабілітація після таких операцій набагато швидша, ніж після класичного оперативного лікування шляхом торакотомії.

Пам’ятайте, що вчасна діагностика та розпочате лікування – запорука повного одужання. Тож, звертайтесь до консультативно-діагностичного відділення, якщо виявили неприємні симптоми. Адже, у справах здоров’я краще зайвий раз обстежитись, ніж потім пожинати плоди власної халатності. Чекаємо на вас за адресою: вул. Перемоги, 80. Тел. +38 095 153 55 55.

Контактна інформація

Адреса

м. Запоріжжя, вул. Перемоги 80

Графік роботи

24/7/365

Натисніть для взаємодії