Закрити

Записатись на прийом

Бажаєте поставити запитання, уточнити деталі або в чомусь сумніваєтеся? Будь ласка, залиште свій номер - ми обов'язково вам допоможемо

 • Головна
 • Відділення
 • Ортопедо – травматологічне на 70 ліжок з ліжками політравми, крім того, вузькопрофільна палата інтенсивної терапії – 6 ліжок

Ортопедо – травматологічне на 70 ліжок з ліжками політравми, крім того, вузькопрофільна палата інтенсивної терапії – 6 ліжок

Ортопедо-травматологічне відділення на 70 ліжок, крім того, вузькопрофільна палата інтенсивної терапії - 6 ліжок є частиною клінічної бази кафедри травматології і ортопедії ЗДМУ. Завідувач кафедри професор, доктор медичних наук Головаха Максим Леонідович.

Завідувач відділення Яцун Євген Володимирович, асистент кафедри, лікар вищої категорії, травматолог-ортопед.

 

Головна мета відділення: забезпечення доступної високотехнологічної допомоги хворим з ушкодженнями опорно-рухового апарату. У відділенні для кожного пацієнта розробляються індивідуальні програми діагностики, лікування і реабілітації, які включають в себе новітні наукові розробки в області травматології з використанням найсучаснішого обладнання.

Палати обладнані сучасною апаратурою, необхідною для терапевтичного і реабілітаційного періоду, мають у своєму розпоряджені гігієнічні і телекомунікаційні умови. 

 

У відділенні забезпечується весь обсяг спеціалізованої медичної допомоги. Тут лікують:

- Захворювання і пошкодження кісток скелета і суглобів (у т.ч. спортивні травми).

- Гострі і ускладнені травми, пацієнти з пошкодженням хребта.

- Пухлини кісток і суглобів.

- Виконання ендопротезування великих суглобів. 

 

Сучасні методи діагностики:

- Рентгенографія всіх областей опорно-рухового апарату.

- Комп'ютерна томографія всіх областей опорно-рухового апарату в терміновому порядку.

- Магнітно-резонансна томографія.

- Клінічні аналізи пацієнтів зі свіжої травмою (ЗАК, ЗАС, ЕКГ, біохімічні дослідження, аналіз згортання крові) з метою виявлення супутньої патології.

- Бактеріологічні дослідження (ран, середовищ організму) у пацієнтів з травмою.

 

Маніпуляції, які роблять за медичними показаннями в терміновому порядку:

- Виправлення вивихів і переломів всіх областей опорно-рухового апарату.

- Гіпсові роботи в комплексі лікування травм опорно-рухового апарату (в тому числі, імобілізація кінцівок сучасними матеріалами, типу softcast, scotchcast «3М» виробництва провідних медичних компаній світу).

- Пункції великих і дрібних суглобів.

- Внутрішньосуглобове введення протизапальних препаратів, хондропротекторів в комплексі лікування травм опорно-рухового апарату.

- Взяття біоматеріалу травмованих відділів опорно-рухового апарату для досліджень.

 

Оперативні втручання, які проводяться за медичними показаннями в клініці в терміновому порядку:

- Первинна хірургічна обробка і лікування ран всіх областей опорно-рухового апарату (ПХО) і їхнє подальше лікування в стаціонарі за показаннями.

- Остеосинтез (фіксація, стабілізація) всіх видів переломів опорно-рухового апарату (верхніх і нижніх кінцівок, хребта, тазового кільця, лопатки, ключиці), згідно останніх європейських стандартів лікування пацієнтів в комплексі лікування травм опорно-рухового апарату.

- Відновлення пошкоджень (розривів) зв'язкового апарату суглобів будь-якої локалізації (ахілового сухожилля тощо).

 

Основні напрямки роботи:

 1. Ендопротезування суглобів. Це операція по заміні компонентів суглоба імплантантами, які мають анатомічну форму здорового суглоба і дозволяють виконувати весь обсяг рухів. Після подібних операцій пацієнт забуває про болі в суглобах і повертається до активного життя. У нашому відділенні проводяться операції з ендопротезування великих суглобів, таких як колінні і тазостегнові. Матеріали, з яких виготовляють сучасні ендопротези суглобів, мають високу міцність і добре адаптуються в організмі людини. Тому термін їхньої служби складає в середньому 15-20 років, а в багатьох випадках хворі користуються ними до 30 років. При зносі ендопротеза його замінюють новим.
 2. Остеосинтез - з'єднання уламків кісток. Мета остеосинтезу - забезпечення міцної фіксації зіставлених відламків до повного їхнього зрощення. Абсолютними показаннями до остеосинтезу є переломи (наприклад переломи ліктьового відростка і надколінка), які без оперативного скріплення уламків зростаються з розбіжністю відламків; деякі типи переломів шийки стегнової кістки; внутрішньосуглобові переломи (виростків стегнової та великогомілкової кісток, дистальних метаепіфіза плечової, променевої кісток); переломи, при яких існує небезпека перфорації кістковим уламком шкіри, тобто перетворення закритого перелому у відкритий; переломи, що супроводжуються інтерпозицією м'яких тканин між відламками або ускладнені пошкодженням магістральної судини або нерва.
 3. Ортопедія. Займається оперативним лікуванням вроджених захворювань кістково-м'язової системи. Це вроджені вади розвитку кінцівок, деформації (зокрема, вивихи стегна), вроджені деформації шиї, грудної клітини, а також хребта - одна з серйозних проблем ортопедії та нейрохірургії.
 4. Артроскопія. Високотехнологічна мінімально інвазивна хірургічна маніпуляція, проводиться з використанням артроскопа. Показання для проведення артроскопії: пухлини і пухлиноподібні захворювання кісток.
 5. Кінезіотейпування. Існує безліч методик і технік, покликаних поліпшити якість життя пацієнтів, прискорити період відновлення після перенесених травм і операцій, після різного виду травм, в т.ч. операційних, спортивних, побутових, виробничих, дорожньо-транспортних тощо, полегшити роботу лікарів травматологів, реабілітологів, лікарів ЛФК.
 6. Діагностика травм і вроджених патологій.
 7. Лікування переломів та їхніх наслідків.
 8. Лікування суглобів.
 9. Лікування травм і захворювань хребта.

 

Контакти:

м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 80. Розташоване відділення на 4-му поверсі травматологічного корпусу. Телефон відділення: +380977736927.

Прийом громадян з понеділка по п'ятницю з 10:00 - 11:00 за записом.

Телефон для запису на консультацію: +380951535555.

 

Ми готові відповісти на будь-яке ваше запитання по електронній пошті: tpolitravma@gmail.com

Записатись на прийом

Бажаєте поставити запитання, уточнити деталі або в чомусь сумніваєтеся? Будь ласка, залиште свій номер - ми обов'язково вам допоможемо

Контактна інформація

Адреса

м. Запоріжжя, вул. Перемоги 80

Графік роботи

24/7/365

Натисніть для взаємодії