Закрити

Записатись на прийом

Бажаєте поставити запитання, уточнити деталі або в чомусь сумніваєтеся? Будь ласка, залиште свій номер - ми обов'язково вам допоможемо

Хірургії з центром ШКК на 60 ліжок

Це загальнохірургічне абдомінальне відділення.

Відділення є базою кафедри загальної хірургії Запорізького державного медичного університету. Завідувач відділення хірургії з центром ШКК на 60 ліжок Колесник Іван Петрович, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.

 

Хірургія - це область клінічної медицини, що вивчає захворювання, основним методом лікування яких є операція. Це одна з найдавніших медичних спеціальностей. Абдомінальна хірургія - галузь медичних знань, метою якої є хірургічне лікування захворювань і травм органів і стінок черевної порожнини.

Відділення хірургії з центром ШКК на 60 ліжок - це загальнохірургічне абдомінальне відділення, що є міським центром шлунково-кишкових кровотеч. У зв'язку з чим, лікарі відділення мають великий досвід консервативного і хірургічного лікування різних захворювань, ускладнених шлунково-кишковими кровотечами.

 

Найчастіше це ускладнення виникає у пацієнтів з наступними патологіями:

 1. Синдром Меллорі-Вейса (дефект слизової шлунково-стравохідного переходу);
 2. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
 3. Доброякісні і злоякісні пухлини шлунка, дванадцятипалої кишки (поліпи, аднекарцінома, гастроінтестинальні стромальні пухлини, лейоміома тощо);
 4. Захворювання кишківника (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, злоякісні і доброякісні пухлини кишківника);
 5. Цироз печінки з кровотечею з розширених вен стравоходу.

 

Слід зазначити, що через специфіку роботи відділення хірургії з центром ШКК на 60 ліжок, весь колектив відрізняється високим професіоналізмом і кваліфікацією лікарів. Це наочно відображається в якості надання медичної допомоги населенню міста і області.

Частина лікарів відділення пройшли спеціалізацію по судинній хірургії і онкохірургії. У відділенні працює 17 лікарів, 29 медсестер та 27 молодших медичних сестер. Тут надається як планова так і невідкладна хірургічна допомога.

 

Невідкладна хірургічна допомога сильно відрізняється від планової хірургії. Основні її відмінності полягають в наступному:

- Для надання хірургічної допомоги забезпечується цілодобове чергування одного і більше лікаря хірурга;

- Невідкладна хірургічна допомога надається пацієнтам будь-якого віку, статі, національності та місця проживання в будь-який час доби, в свята і вихідні дні;

- З огляду на те, що час розвитку невідкладного хірургічного захворювання передбачити неможливо, а час для надання допомоги, зазвичай, обмежений, більшість пацієнтів мають максимально швидку передопераційну підготовку. Внаслідок цього, ускладнення і летальність після невідкладних хірургічних операцій вище, ніж після планових.

 

Невідкладна хірургічна допомога поділяється на два основні розділи:

1. Екстрена хірургічна допомога

2. Термінова хірургічна допомога

Екстрена хірургічна допомога - це крайня частина невідкладної хірургії. Гостре захворювання при несвоєчасному виконанні хірургічного втручання неминуче або з великою часткою імовірності призведе до загибелі пацієнта.

Термінова хірургічна допомога - це розділ невідкладної хірургії, коли хірургічна операція повинна бути виконана обов'язково, бо невиконання її може призвести до тяжких наслідків. Але виконання її не є настільки терміновим, як при екстрених операціях і часто для повноцінного обстеження і підготовки хворого до майбутньої операції хірург має велику кількість часу. Прикладом термінових операцій є всі операції з приводу злоякісних пухлин, гнійних процесів, гостре запалення жовчного міхура, різні форми гангрени і багато іншого.

У хірургічному відділенні прийом хворих, які потребують невідкладної хірургічної допомоги, здійснюється щодня і цілодобово.

 

В екстреному порядку у відділенні хірургії з центром ШКК на 60 ліжок проводітся лікування наступних нозологій:

- Гострий апендицит (лапаротомія, або лапароскопічним методом за показаннями);

- Гострий холецистит (лапаротомія, або лапароскопічним методом, за показаннями);

- Гострий панкреатит (консервативне і хірургічне лікування);

- Гостра кишкова непрохідність різної етіології (спайкова хвороба черевної порожнини, заворот кишківника, вузлоутворення, інвагінація, обтуруюча пухлина тощо);

- Вражена грижа (пахова, пупкова, післяопераційна вентральна, білої лінії живота, стегнова). При виконанні операцій з приводу защемленої грижі виконується пластика власними тканинами або (за показаннями) з використанням сітчастих імплантів;

- Перфоративная виразка шлунка або дванадцятипалої кишки;

- Травми органів черевної порожнини і м'яких тканин;

- Вогнепальні й ножові поранення черевної порожнини, верхніх і нижніх кінцівок;

- Напружені гематоми м'яких тканин;

- Гангрена нижніх кінцівок;

- Перитоніт будь-якої етіології.

 

Що стосується планової хірургічної допомоги, то до неї відноситься виконання будь-якого оперативного втручання, яке в незалежності від термінів його виконання не робить серйозного негативного впливу на людський організм і не призводить до потенційно небезпечних і загрозливих для життя пацієнта ускладнень. Перед виконанням планових операцій хворі всебічно обстежуються і ретельно готуються. Це необхідно, щоб звести до мінімуму будь-яке ускладнення планової операції.

 

У плановому порядку в хірургічному відділенні з центром ШКК проводиться лікування наступних нозологій:

1. Грижі передньої черевної стінки:

 • пахова грижа
 • пупкова грижа
 • стегнова грижа
 • післяопераційні вентральні грижі
 • грижі білої лінії живота

При виконанні операцій з приводу гриж передньої черевної стінки (за показаннями) виконується пластика власними тканинами або з використанням сітчастих імплантів. 

2. Патологія жовчного міхура (холецистит, поліпоз жовчного міхура). Лапароскопічним методом.

3. Спленектомія (видалення селезінки)

4. Захворювання тонкої та товстої кишки:

 • Хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт;
 • Дівертікуллез кишківника;
 • Доброякісні та злоякісні пухлини кишківника;
 • Операції з приводу закриття колостом і відновлення безперервності кишківника.

5. Захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки:

 • Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
 • Доброякісні та злоякісні пухлини шлунка і дванадцятипалої кишки;
 • Інші захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки.

6. Варикозне розширення вен нижніх кінцівок.

7. Облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок.

8. Доброякісні утворення шкіри і підшкірно-жирової клітковини (ліпоми, атероми, гігроми).

9. Захворювання підшлункової залози (кісти, доброякісні і злоякісні пухлини підшлункової залози).

10. Діагностична лапароскопія, при необхідності - діагностична лапаротомія.

 

Одна з причин поганих результатів лікування будь-якої хвороби є пізнє звернення пацієнтів за медичною допомогою. ВАЖЛИВО! При перших найменших симптомах захворювання звернутися до лікаря. Тому не варто відкладати на завтра те, що можна обстежити вже сьогодні!

В КНП «Міська  лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» існує великий вибір діагностичних методів, що дозволяють з великою часткою ймовірності виставити правильний діагноз:

 • Повний спектр клінічних та біохімічних аналізів.
 • Ультразвукове дослідження.
 • Комп'ютерна томографія.
 • Магнітно-резонансна томографія.
 • Рентген дослідження.
 • Є ендоскопічне відділення, яке виконує різні ендоскопічні методи обстеження (гастроскопія, колоноскопія, бронхоскопія тощо).
 • Є можливість залучати суміжних фахівців.

 

Ми не соромимось у важких і незрозумілих клінічних випадках використовувати діагностичні методи обстеження інших лікувальних установ. Швидкий контакт з ними дозволяє у короткі терміни виконувати додаткове обстеження за межами лікарні.

Сучасна абдомінальна хірургія спрямована на мінімізацію операційної травми, отриманої хворим під час лікування. Для цього все більш активно використовуються ендоскопічні методи оперативного втручання. У хірургічному відділенні з центром ШКК на 60 ліжок є великий досвід малоінвазивної хірургії та діагностики захворювань органів черевної порожнини, постійно впроваджуються нові малоінвазивні методики.

 

Контакти:

м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 80

Розташоване відділення на 4-му поверсі хірургічного корпусу лікарні (орієнтир «зимовий сад»)

Телефон: (061) 280-56-16

Записатись на прийом

Бажаєте поставити запитання, уточнити деталі або в чомусь сумніваєтеся? Будь ласка, залиште свій номер - ми обов'язково вам допоможемо

Контактна інформація

Адреса

м. Запоріжжя, вул. Перемоги 80

Графік роботи

24/7/365

Натисніть для взаємодії