Відділення термічної травми (опікове) та реконструктивної хірургії є єдиним відділенням, що надає спеціалізовану допомогу хворим з термічними травмами та їх наслідками в Запорізькій області.

Відділення термічної травми (опікове) та реконструктивної хірургії розташоване на базі КНП «МЛЕ та ШМД м. Запоріжжя» ЗМР. До складу відділення входить 30 дорослих ліжок, 10 дитячих, а також блок інтенсивної терапії на 6 ліжок. Лікування всіх хворих проводиться із застосуванням сучасних методів пластичної та реконструктивної хірургії.

Відділення укомплектовано лікарями комбустіологами та реаніматологами, що постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Завідувач опіковим відділенням Сех Андрій Васильович, лікар-комбустіолог вищої кваліфікаційної категорії, експерт зі спеціальності «Комбустіологія» Департаменту охорони здоров′я Запорізької облдержадміністрації, член European Burn Association.

Застосовуються сучасні методи лікування такі як: рання некректомія, з одномоментною і відстроченої вільної шкірної пластикою суцільними і перфорованими шкірними клаптями, ксенодермопластіка, місцева, комбінована, клаптева шкірна пластика,  застосовуються методи еферентної терапії. У блоці інтенсивної терапії опікового відділення хворі при необхідності знаходяться на сучасних флюідізірующіх ліжках (аеротерапевтичні установки «Фенікс МС», та «Клінітрон»), ведеться цілодобовий моніторинг показників гемодинаміки пацієнтів.

У відділенні виконуються:

- хірургічне лікування пацієнтів з наслідками термічної травми (термічні і хімічні опіки, відмороження);

- реконструктивно-пластичні операції на кисті, в тому числі і з використанням апаратів зовнішньої фіксації;

- хірургічне лікування пацієнтів з дефектами м'яких тканин, рубцевими деформаціями різної етіології з застосуванням методів дермотензії (ростягування тканин);

- видалення новоутворень з пластикою дефектів;

- хірургічне лікування деформацій обличчя, голови, тулуба, верхніх і нижніх кінцівок після термічної травми (опіки і відмороження);

- реконструктивно-пластичні операції з використанням тканинних комплексів (шкірних, м'язових, шкірно-м'язових, шкірно-м'язово-кісткових);

- естетичні операції пацієнтам як з вродженими так і набутими вадами з застосуванням методів ліпосакції, ліпофілінгу, та з встановленням сучасних силіконових імплантів.

Для досягнення оптимальних естетичних результатів використовуються сучасні методики шліфування рубців, кріодеструкція, компресійна терапія.

Диспансеризація хворих дозволяє спостерігати видужуючих, проводити корекцію консервативних процедур та визначати оптимальні терміни оперативних втручань.

 

Відновлювальне лікування: проводиться також на базі відділення термічної травми (опікове) та реконструктивної хірургії та відділення з ранньої реабілітації.

На даний час відділення стоіть на шляху постійного розвитку та удосконалення. Покращуються умови перебування пацієнтів в палатах, придбаються функціональні ліжка та зручні меблі для пацієнтів, нові інструменти та прилади для операційної. Впроваджуються нові більш ефективні методики консервативного лікування хворих, нові оперативні техніки, направлені на найкращі результати. Відділення також співпрацює з опіковими центрами інших областей України, з відомими іноземними фахівцями.

Лікарі відділення термічної травми (опікове) та реконструктивної хірургії:

 Сех Андрій Васильович, лікар-комбустіолог вищої кваліфікаційної категорії, завідувач відділення, експерт зі спеціальності «Комбустіологія» Департаменту охорони здоров′я ЗОДА.

Вірський Михайло Вікторович, лікар-комбустіолог вищої кваліфікаційної категорії, пластичний хірург, косметолог.

Ковальов Ярослав Олегович, лікар-комбустіолог першої кваліфікаційної категорії, косметолог.

Одностеблиця Олег Леонідович, лікар-комбустіолог вищої кваліфікаційної категорії, пластичний хірург.

Степанов В′ячеслав Володимирович, лікар-комбустіолог вищої кваліфікаційної категорії.

Шепелев Сергій Олександрович, лікар-комбустіолог вищої кваліфікаційної категорії.

Баталова Катерина Володимірівна, лікар-педіатр.

Скрипнікова Яніна Семенівна, лікар-педіатр вищої кваліфікаційної категорії.

Багліков Олександр Іванович, лікар-анестезіолог реаніматолог першої кваліфікаційної категорії.

Войт Віталій Федорович, лікар-анестезіолог реаніматолог вищої кваліфікаційної категорії.

Кучеренко Ольга Анатоліївна, лікар-анестезіолог реаніматолог вищої кваліфікаційної категорії.

Шуляк Ірина Владіславівна, лікар-анестезіолог реаніматолог вищої кваліфікаційної категорії.

 

Наші контакти:
г. Запорожье, вул. Перемоги 80
Розташоване відділення на 5 поверсі травматологічного корпусу
Ординаторська: (061) 280-56-70