Рентгенологічне відділення є структурним підрозділом КНП"Міська  лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги"ЗМР. Відділення  створено на підставі наказу МОЗ України № 340 від 28.11.1997 року. Рентгенівське відділення розташоване в хірургічному та травматологічному корпусах лікарні, у своєму складі має 7 кабінетів, котрі оснащені рентгенівськими апаратами, які використовуються з діагностичною метою.

Цілодобово працюють 2 ургентних рентгенівських кабінета, а також кабінет рентгенівської комп’ютерної томографії (КТ).

- Ургентний рентгенкабінет хірургічного корпусу розташовано на 1 поверсі-апарат РУМ-20М, використовується з діагностичною метою. Обслуговує приймальне відділення хірургічного корпусу, кардіологічне відділення, інфарктне відділення, відділення анестезіології та реанімації, радіологічне відділення.

- Ургентний рентгенкабінет травматологічного корпусу розташовано на 1 поверсі – цифровий апарат Calipso F MTOps. використовується з діагностичною метою. Обслуговує приймально-діагностичне відділення на 20 ліжок травматологічного корпусу, травматологічний пункт.

Планову рентгенівську діагностику виконують:

- Рентгенкабінет №1 розташовано на 3 поверсі хірургічного корпусу у

торакальному відділенні - апарат ТУР-Д 800-4, використовується з діагностичною метою. Обслуговує торакальне відділення, консультативний прийом торакальних хірургів, співробітників лікарні, хірургічні відділення, операційні хірургічних відділень.

- Рентгенкабінет №2 розташовано на 2 поверсі хірургічного корпусу в урологічному відділенні – цифровий апарат Calipso F, використовується з діагностичною метою. Обслуговує співробітників лікарні, пацієнтів урологічного відділення, консультативний прийом допризивників.

- Рентгенкабінет №3 розташовано на 6 поверсі травматологічного корпусу у рентгенологічному відділенні – цифровий апарат REX-650 RF, використовується з діагностичною метою. Обслуговує  хірургічні відділення, травматологічне відділення з операційною, опікове відділення, співробітників лікарні.

- Рентгенкабінет №4 розташовано на 6 поверсі травматологічного корпусу у рентгенологічному відділенні – аппарат мультіспіральний комп’ютерний томограф Astelion Toshiba,  використовується з діагностичною метою. Обслуговує, всі відділення лікарні та медичні установи м. Запоріжжя.

- Рентгенкабінет №5 розташовано на 6 поверсі травматологічного корпусу у рентгенологічному віддленні – апарат ТУР-Д 800-1, використовується з діагностичною метою. Обслуговує реанімаційне відділення, щелепно-ліцьове відділення, консультативний прийом хірургів щелепно-ліцьового відділення, нейрохірургічне відділення.

Приміщення в рентгенологічному відділенні  відповідають всім встановленим вимогам (чинним санітарно–гігієнічним нормам) та оснащені відповідною медичною технікою та виробами медичного призначення, що пройшли державну реєстрацію у встановленому порядку.

Завідувач відділення, лікар-рентгенолог – Ксензов Євген Олександрович.

У рентгенологічному відділенні працюють висококваліфіковані лікарі-рентгенологи: 5 лікарів з вищою категорією, 3 лікаря з першою категорією, 3 лікаря з другою категорією, 7 лікарів без категорії.

Основними завданнями рентгенологічного відділення є :

Надання кваліфікованої рентгенівської діагностики хворим з відділень лікарні з різними нозологічними формами захворювання, ургентним пацієнтам, пацієнтам амбулаторним за направленням лікаря.

Постійне та безперервне покращення якості діагностики рентгенівським методом та методом комп’ютерної томографії.

У рентгенологічному відділенні проводиться такі методи:

Рентгенологічні дослідження органів грудної порожнини :

-    рентгеноскопія;

-    рентгенографія: прицільна, обзорна.

Рентгенологічні дослідження органів черевної порожнини:

-  обзорна рентгенографія

- обзорна рентгеноскопія

-  рентгенологічні  дослідження  стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки.  

-   рентгенологічні дослідження  товстої кишки

- рентгенологічні  дослідження (фістулографії)  жовчовивідних шляхів та інших органів.

Рентгенологічні дослідження кістково-суглобової системи:        •

-    рентгенографія кісток скелета в двух проекціях;

-    рентгенографія черепа;

-    рентгенографія придаточних пазух носа;

-    рентгенографія нижньої щелепи;

-    рентгенографія скронево-нижньощелепного сустава;

-    рентгенографія скроневої кістки по Стенверсу;

-    рентгенографія кісток носа;

-    рентгенографія скроневих кісток;

-    рентгенографія зубів;

-    рентгенографія хребта;

-    функціональні обстеження хребта;

-    прицільна рентгенографія турецького сідла;

-    спеціальні укладки черепа: допоміжні, скроневої кістки.

Рентгенологічні обстеження в урології

-    обзорна урографія; екскреторна урографія;

-     ретроградна пієлографія;

-     цистографія;

-     нисхідна цистографія;

-    уретрографія;

Спеціальні методи дослідження

-  Компьютерна томографія усіх органів та систем (з контрастним посиленням та без)

-    латероскопія (графія);