«Здоров'я до того переважує всі інші блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший за хворого короля» А. Шопенгауер.


Хірургія - це область клінічної медицини, що вивчає захворювання, основним методом лікування яких є операція. Це одна з найдавніших медичних спеціальностей. Абдомінальна хірургія - галузь медичних знань, метою якої є хірургічне лікування захворювань і травм органів і стінок черевної порожнини.
Відділення хірургії з центром ШКК на 60 ліжок - це загальнохірургічне абдомінальне відділення, що є міським центром шлунково-кишкових кровотеч. У зв'язку з чим, лікарі відділення мають великий досвід консервативного і хірургічного лікування різних захворювань, ускладнених шлунково-кишковими кровотечами.

Найбільш часто дане ускладнення виникає у пацієнтів з наступними патологіями:
Синдром Меллорі-Вейса (дефект слизової шлунково-стравохідного переходу);
Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
Доброякісні і злоякісні пухлини шлунка, дванадцятипалої кишки (поліпи, аднекарцінома, гастроінтестинальні стромальні пухлини, лейоміома і ін.);
Захворювання кишечника (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, злоякісні і доброякісні пухлини кишечника);
Цироз печінки з кровотечею з розширених вен стравоходу;

Слід зазначити, що через специфіку роботи відділення хірургії з центром ШКК на 60 ліжок відділення весь колектив відрізняється високим професіоналізмом і кваліфікацією лікарів, що, без сумнівів, наочно відображається в якості надання медичної допомоги населенню міста і області.

Відділення є базою кафедри загальної хірургії Запорізького державного медичного університету (зав. Кафедрою загальної хірургії, професор, доктор медичних наук Ганжа Володимир Валентинович).
Завідувач відділення хірургії з центром ШКК на 60 ліжок Колесник Іван Петрович, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.

 

Частина лікарів відділення пройшли спеціалізацію по судинної хірургії і онкохірургії. У відділенні працює 17 лікарів, 29 медсестер та 27 молодших медичних сестер. У відділенні надається як планова так і невідкладна хірургічна допомога.
Слід зазначити, що невідкладна хірургічна допомога сильно відрізняється від планової хірургії. Основні її відмінності полягають в наступному:

- для надання хірургічної допомоги забезпечується цілодобове чергування одного і більше лікаря хірурга
- невідкладна хірургічна допомога надається пацієнтам будь-якого віку, статі, національності та місця проживання в будь-який час доби, в свята і вихідні дні.
- з огляду на те, що час розвитку невідкладного хірургічного захворювання передбачити неможливо, а час для надання допомоги як правило, обмежена, більшість пацієнтів піддаються максимально швидкої передопераційної підготовки. Внаслідок цього, ускладнення і летальність після невідкладних хірургічних операцій вище, ніж після планових.
Невідкладна хірургічна допомога поділяється на два основні розділи:
1). Екстрена хірургічна допомога.
2). Термінова хірургічна допомога

Екстрена хірургічна допомога - це та крайня частина невідкладної хірургії, при якій гостро виникло захворювання, при несвоєчасному виконанні хірургічного втручання неминуче або з великою часткою імовірності призведе до загибелі пацієнта.
Термінова хірургічна допомога - це розділ невідкладної хірургії, при якому хірургічна операція повинна бути виконана обов'язково, бо невиконання її може призвести до тяжких наслідків. Але виконання її не є настільки терміновим, як при екстрених операціях і часто для повноцінного обстеження і підготовки хворого до майбутньої операції хірург має велику кількість часу. Прикладом термінових операцій є всі операції з приводу злоякісних пухлин, гнійних процесів, гостре запалення жовчного міхура, різні форми гангрени і багато іншого.
У 3-му хірургічному відділенні прийом хворих, які потребують невідкладної хірургічної допомоги, здійснюється щодня і цілодобово.

В екстреному порядку у відділенні хірургії з центром ШКК на 60 ліжок проводітся лікування наступних нозологій:
- Гострий апендицит (лапаротомія, або лапароскопічним методом за показаннями)
- Гострий холецистит (лапаротомія, або лапароскопічним методом, за показаннями)
- Гострий панкреатит (консервативне і хірургічне лікування)
- Гостра кишкова непрохідність різної етіології (спайкова хвороба черевної порожнини, заворот кишечника, вузлоутворенням, інвагінація, обтурирующая пухлина та ін.)
Вражена грижа:
- Вражена пахова грижа
- Вражена пупкова грижа
- Вражена післяопераційна вентральна грижа
- Вражена грижа білої лінії живота
- Вражена стегнова грижа
При виконанні операцій по-поводу защемленої грижі виконується пластика власними тканинами або (за показаннями) з використанням сітчастих імплантів
- Перфоративная виразка шлунка або дванадцятипалої кишки
- Травми органів черевної порожнини і м'яких тканин
- Вогнепальні й ножові поранення черевної порожнини, верхніх і нижніх кінцівок

- Напружені гематоми м'яких тканин
- Гангрена нижніх кінцівок
- Перитоніт будь-якої етіології
Що стосується планової хірургічної допомоги, то до неї відноситься виконання будь-якого оперативного втручання, яке в незалежності від термінів його виконання не робить якого-небудь серйозного негативного впливу на людський організм і не призводить до потенційно небезпечним і загрозливим для життя пацієнта ускладнень. Перед виконанням планових операцій хворі всебічно обстежуються і ретельно готуються. Це необхідно для того, щоб звести до мінімуму будь-яке ускладнення планової операції.
У плановому порядку в 3-му хірургічному отделенііпроводітся лікування наступних нозологій:
Грижі передньої черевної стінки:
           - пахова грижа
           - пупкова грижа
           - стегнова грижа
           - післяопераційні вентральні грижі
           - грижі білої лінії живота
При виконанні операцій по-поводу гриж передньої черевної стінки (за показаннями) виконується пластика власними тканинами або з використанням сітчастих імплантів
1) діафрагмальнагрижа
2) Патологія жовчного міхура (холецистит, поліпоз жовчного міхура) (лапароскопічним методом)
3) Спленектомія (видалення селезінки)
4) Захворювання тонкої та товстої кишки
            - Хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт;
            - Дівертікуллез кишечника;
            - Доброякісні та злоякісні пухлини кишечника;
            - Операції по-поводу закриття колостом і відновлення безперервності кишечника
            - Інші захворювання кишечника
5) Захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки:
             - Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
             - Доброякісні та злоякісні пухлини шлунка і дванадцятипалої кишки;
             - Інші захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки;
6) Варикозного розширення вен нижніх кінцівок
7) облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок
8) Доброякісних утворень шкіри і підшкірно-жирової клітковини (ліпоми, атероми, гігроми)
9) Захворювання підшлункової залози (кісти, доброкачетвенние і злоякісні пухлини підшлункової залози)
10) Діагностична лапароскопія, при необхідності діагностична лапаротомія.

Одна з причин поганих результатів лікування будь-якої хвороби є пізнє звернення пацієнтів за медичною допомогою. ВАЖЛИВО, при перших найменших симптомах захворювання звернутися до лікаря. Тому, не варто відкладати на завтра те, що можна обстежити вже сьогодні.
В КНП «Міська  лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» існує великий вибір діагностичних методів, що дозволяють з великою часткою ймовірності виставити правильний діагноз:

1. Повний спектр клінічних та біохімічних аналізів.
2. Ультразвукове дослідження.
3. Комп'ютерна томографія.
4. Магнітно-резонансна томографія.
5. Рентген дослідження.
6. Є ендоскопічне відділення, яке виконує різні ендоскопічні методи обстеження (гастроскопія, колоноскопія, бронхоскопія та ін.).
7. Є можливість залучати суміжних фахівців.

Ми не соромимося в важких і незрозумілих клінічних випадках використовувати діагностичні методи обстеження інших лікувальних установ. Швидкий контакт з ними дозволяє в короткі терміни виконувати додаткове обстеження за межами лікарні.
Сучасна абдомінальна хірургія спрямована на мінімізацію операційної травми, отриманої хворому в ході лікування. Для цього все більш активно використовуються ендоскопічні методи оперативного втручання. У 3-му хірургічному відділенні є великий досвід в малоінвазивної хірургії та діагностики захворювань органів черевної порожнини, постійно впроваджуються нові методики малоінвазивної хірургії.

контакти:
г. Запорожье, вул. Перемоги, 80
Розташоване відділення на 4 поверсі хірургічного корпусу лікарні (орієнтир «зимовий сад»)
Ординаторська  : (061) 280-56-16