«Торакальна хірургія» - це хірургія органів грудної клітини. У різний час, в різні роки, торакальні хірурги займалися хірургією молочної залози, хірургією легенів, серця, стравоходу, середостіння. Саме з торакальної хірургії відбрунькувалися такі сучасні напрямки, як кардіохірургія, маммология, судинна хірургія.

Завдяки малоінвазивним технологіям, розробленим торакальними хірургами (відеоторакоскопія, Медіастіноскопії), з'явилися якісно нові можливості оперування легенів, серця, середостіння.

Завідувача відділенням Лаврухин Роман Володимирович, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.

Відділення організовано в 1965р. на базі 5-ї міської лікарні. Відділення торакальної хірургії розраховане на 50 ліжок. У відділення надходили хворі з соматичною патологією та онкопатологією. Було виконано кілька операцій на серці: пальцеві комиссуротомии при стенозі мітрального клапана, перев'язка Боталова протоки у дітей.

Виконувалися операції на легенях:
 - лобектомія;
 - білобектомія;
 - двосторонні одномоментні резекції нижніх часток при бронхоектатичної хвороби;
 - декортикації легень;
 - торакопластікі.

У відділенні виконуються операції на легенях, стравоході. Більше уваги стало приділятися пацієнтам з травмою органів грудної клітини, число яких при виробничу травму і ДТП значно збільшилася. Особливу увагу стали звертати на травми грудної клітини. З 1986 р виконуються операції при патології вилочкової залози.

Відділення надає консультативну допомогу лікувально-профілактичним закладам міста та області, в тому числі з виїздом консультанта для виконання оперативних втручань. C 2004 р. впроваджені відеоторакоскопічну операції при плевритах, бульозної емфіземи, дисемінованих захворюваннях легенів і травми органів грудної порожнини. З 2005 р. виробляється металлоостеосинтез ребер і грудини.

В даний час відділення є частиною клінічної бази кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та реаніматології Запорізького державного медичного університету (завідувач кафедри професор доктор медичних наук Перцов Володимир Іванович) Асистент кафедри теличка Ярослав Володимирович.

Надає спеціалізовану цілодобову допомогу пацієнтам:

 1) Травмою грудної клітини, органів грудної порожнини і шиї;
 2) Гострими і хронічними нагноительная захворюваннями легенів і плеври;
 3) Хронічними неспецифічними захворюваннями легенів;
 4) Доброякісними новоутвореннями грудної стінки, органів грудної клітки та середостіння.
 5) Патологією діафрагми.

Щорічно у відділенні проходить курс лікування понад 1000 пацієнтів з міста і області. У відділенні використовуються сучасні, в тому числі оригінальні і малоінвазивні методики. Тактика лікування підбирається пацієнтам індивідуально після повного комплексного обстеження.

Основні принципи роботи:

1) Постійне підвищення кваліфікації лікарів: курси підвищення кваліфікації, тематичні курси удосконалення лікарів; участь в науково-практичних конференціях; робота з періодичною літературою і матеріалами мережі Інтернет.

2) Система оцінки якості надання медичної допомоги: лікар - завідувач відділенням - заступник головного лікаря з лікувальної частини.

3) Інформаційне забезпечення пацієнтів: надається інформація про показання до проведення та результати діагностичних і лікувальних маніпуляцій, течією і прогнозі захворювання.

4) Сучасне оснащення: дозволяє проводити всі спеціалізовані види досліджень, екстрене і планове лікування.

Всі співробітники відділення є членами Всеукраїнської асоціації торакальних хірургів України та Асоціації хірургів Запорізької області. Прийом ургентних хворих, які потребують невідкладної допомоги, здійснюється щодня і цілодобово в приймальному покої хірургічного корпусу.

Весь персонал відділення готовий надати Вам необхідну висококваліфіковану медичну допомогу і забезпечити комфортні умови перебування у нас.
Контакти:
г. Запорожье, вул. Перемоги 80
Розташоване відділення на 3 поверсі хірургічного корпусу лікарні (орієнтир «зимовий сад»)
Ординаторська: (061) 280-56-17