Ортопедо - травматологічне відділення на 70 ліжок, крім того вузькопрофільна палата інтенсивної терапії - 6 ліжок є частиною клінічної бази кафедри травматології і ортопедії ЗДМУ завідувач кафедрою професор, доктор медичних наук Головаха Максим Леонідович.
Кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та реаніматології Запорізького державного медичного університету завідувач кафедри професор, доктор медичних наук Перцов Володимир Іванович.

Завідувач відділенням Яцун Евген Володимирович, асистент кафедри, лікар вищої категорії, травматолог-ортопед.
Головна мета роботи відділення:
Забезпечення доступної високотехнологічної допомоги хворим з ушкодженнями опорно-рухового апарату. У відділенні для кожного пацієнта розробляються індивідуальні програми діагностики, лікування і реабілітації, які включають в себе новітні наукові розробки в області травматології з використанням найсучаснішого обладнання. Палати обладнані сучасною апаратурою, необхідною для терапевтичного і реабілітаційного періоду, а так само, мають у своєму розпорядженні гігієнічними і телекомунікаційними умовами. Штат співробітників відділення має високий рівень професіоналізму.
У відділенні забезпечується весь обсяг спеціалізованої медичної допомоги:
Захворювання і пошкодження кісток скелета і суглобів (у т.ч. спортивну травму).
-Лікування гострої і ускладненою травми, пацієнтів з пошкодженням хребта
-Пухлини кісток і суглобів.
-Виконання ендопротезування великих суглобів.
Сучасні методи діагностики:
-Рентгенографія всіх областей опорно-рухового апарату.
-Комп'ютерна томографія всіх областей опорно-рухового апарату в терміновому порядку.
-Магнітно-резонансна томографія (в робочий час в будівлі ЛСУ)
-Клінічна аналізи пацієнтів зі свіжої травмою (ОАК, ОАМ, ЕКГ, біохімічні дослідження, аналіз згортання крові) з метою виявлення супутньої патології.
-Бактеріологіческіе дослідження (ран, середовищ організму) у пацієнтів з травмою.
Маніпуляції, вироблені за медичними показаннями в терміновому порядку.
1. Виправлено вивихів і переломів всіх областей опорно-рухового апарату.
2. Гіпсові роботи в комплексі лікування травм опорно-рухового апарату (в тому числі іммобілізація кінцівок сучасними матеріалами типу softcast, scotchcast «3М» виробництва провідних медичних компаній світу).
3. Пункції великих і дрібних суглобів.
4. Внутрішньосуглобове введення протизапальних препаратів, хондропротекторів в комплексі лікування травм опорно-рухового апарату.
5. Взяття біоматеріалу травмованих відділів опорно-рухового апарату для досліджень.
Оперативні втручання, вироблені за медичними показаннями в клініці в терміновому порядку.
1. Первинна хірургічна обробка і лікування ран всіх областей опорно-рухового апарату (ПХО) і їх подальше лікування в стаціонарі за показаннями.
2. Остеосинтез (фіксація, стабілізація) всіх видів переломів опорно-рухового апарату (верхніх і нижніх кінцівок, хребта, тазового кільця, лопатки, ключиці), згідно останніх європейських стандартів лікування пацієнтів в комплексі лікування травм опорно-рухового апарату.

3. Відновлення пошкоджень (розривів) зв'язкового апарату суглобів будь-якої локалізації (ахілового сухожилля і т.д.).

Основні напрямки роботи:
Що ми лікуємо.
1). ендопротезування суглобів
Ендопротезування суглоба - це операція по заміні компонентів суглоба імплантантами, які мають анатомічну форму здорового суглоба і дозволяють виконувати весь обсяг рухів. Після подібних операцій пацієнт забуває про болях в суглобах і повертається до активного життя. У нашому відділенні проводяться операції з ендопротезування великих суглобів, таких як колінні і тазостегнові. Матеріали, з яких виготовляють сучасні ендопротези суглобів, мають високу міцність і хорошою приживлюваністю в організмі людини. Тому термін їх служби складає в середньому 15-20 років, а в багатьох випадках хворі користуються ними до 30 років. При зносі ендопротеза його замінюють новим.

2) Остеосинтез
Остеосинтез - з'єднання уламків кісток. Мета остеосинтезу - забезпечення міцної фіксації зіставлених відламків до повного їх зрощення.
показання
Абсолютними показаннями

до остеосинтезу є переломи, які без оперативного скріплення уламків зростаються, наприклад переломи ліктьового відростка і надколінка з розбіжністю відламків, деякі типи переломів шийки стегнової кістки; внутрішньосуглобові переломи (виростків стегнової та великогомілкової кісток, дистальних метаепіфіза плечової, променевої кісток) переломи, при яких існує небезпека перфорації кістковим уламком шкіри, тобто перетворення закритого перелому у відкритий; переломи, що супроводжуються інтерпозицією м'яких тканин між відламками або ускладнені пошкодженням магістральної судини або нерва.

3) Ортопедія
Ортопедія: займається оперативним лікуванням вроджених захворювань кістково-м'язової системи, серед яких вроджені вади розвитку кінцівок, з деформації (зокрема, вивихи стегна), вроджених деформацій шиї, грудної клітки, а також хребта - одна з серйозних проблем ортопедії, деформація стоп кордон з нейрохірургії.


4). Артроскопія
Високотехнологічна мінімально інвазивна хірургічна маніпуляція, проводиться з використанням артроскопа.
Показання для проведення артроскопії:

6). Пухлини і пухлиноподібні захворювання кісток
7). Кінезіотейпірованіе
Існує безліч методик і технік, покликаних поліпшити якість життя пацієнтів, прискорити період відновлення після перенесених травм і операцій, полегшити роботу лікарів травматологів, реабілітологам, лікарям ЛФК. після різного виду травм, в т.ч. операційних, спортивних, побутових, виробничих, дорожньо-транспортних і ін.

8). Діагностика травм і вроджених патологій
9). Лікування переломів та їх наслідків
10). Лікування суглобів
11). Лікування травм і захворювань хребта


Контакти:
м. Запоріжжя вул. Перемоги, 80
Розташоване відділення на 3,4 поверсі травматологічного корпусу.
Телефон відділення: +380977736927
Прийом громадян з понеділка по п'ятницю з 10:00 - 11:00 по запису
Телефон для запису на консультацію: +380951535555

Ми готові відповісти на будь-яке ваше питання по електронній пошті: tpolitravma@gmail.com