Нові методики надання невідкладної медичної допомоги при інсультах, а також суттєве оновлення апаратури у Міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги дозволили створити повноцінний інсультний центр. Він працює на базі нейрохірургічного відділення і надає допомогу пацієнтам з інсультами 24/7.

У Запоріжжі щороку діагностується щонайменше 3 тисячі інсультів. Це важкий патологічний стан, який може призводити до тяжких наслідків – інвалідності та летальних випадків. Тому вкрай важливо надавати допомогу таким хворим швидко та професійно, аби мінімізувати негативні наслідки для здоров’я.

На сьогодні отримати кваліфіковану медичну допомогу при інсульті у Запоріжжі можна лише на базі 5-ої лікарні. Тут пацієнтам з ішемічними та геморагічним інсультами не лише нададуть екстрену допомогу, а й проведуть повний цикл діагностики, реанімаційної, нейрохірургічної допомоги та реабілітації.

У цьому році вже створено маршрут інсультного пацієнта. Завідувач відділення нейрохірургії Дмитро Івахненко пояснює, як це працює: «Пацієнт, який відчув симптоми інсульту, або його близькі можуть зателефонувати за номером 103. Диспетчер «швидкої» телефонує на гарячу лінію нашого інсультного центру, одразу повідомляє про такого пацієнта. Вже на момент прибуття хворого з підозрою на інсульт у нашій лікарні на нього чекають лікарі неврологи, нейрохірурги та анестезіологи. У мінімальний час проводять обстеження на комп’ютерному томографі. Після цього верифікують, з яким видом інсульту мають справу: крововилив або ішемічний і розпочинають екстрені заходи. Це може бути оперативне втручання або ендоваскулярне з використанням нового ангіографу.»

Поява ангіографу значно розширила можливості фахівців Лікарні швидкої допомоги. За словами директора закладу, професора Дмитра Івченка, відтепер все необхідне для надання невідкладної допомоги інсультним пацієнтам зібране у стінах єдиного Центру. Відтак, є можливість значно покращити показники виживання таких хворих, буквально рятувати життя.

Крім того, в інсультному центрі виконуються і високотехнологічні відкриті мікрохірургічні операції під мікроскопом. За останній рік зроблено близько 30 кліпувань аневризм. Це складні оперативні втручання, фактично ювелірна робота лікарів під мікроскопом, котрі дають можливість попередити повторний інсульт і подарувати людині шанс на подальше життя.

Варто додати і про надзвичайно важливу роль у роботі інсультного центру кваліфікованих спеціалістів. Вони мають величезний досвід роботи із судинними патологіями мозку і постійно вдосконалюють практичні навички, здобувають нові знання і вивчають прогресивні методики.

Якщо вам необхідна консультація фахівців нейрохірургічного профілю, звертайтесь до нашого консультативно-діагностичного відділення за номером +38 095 153 55 55. Розташоване відділення за адресою: вул. Перемоги, 80.