Приймально-діагностичне відділення на 20 ліжок КНП «МЛЕ та ШМД» ЗМР отримало нове обладнання експерт-класу для проведення ультразвукової діагностики пацієнтів в ургентних та невідкладних станах. Відтепер якість та швидкість надання діагностичної допомоги у відділенні суттєво зросла.

Аби встановити точний клінічний діагноз та надати невідкладну допомогу пацієнту у короткі строки, у розпорядженні приймально-діагностичного відділення мають бути не лише професійні лікарі різних спеціальностей. Дуже важливе і технічне забезпечення – різноманітна діагностична та лікувальна апаратура, як стаціонарна, так і мобільна. За словами завідувача відділення Вадима Мірошникова, головна задача приймально-діагностичного – максимально оперативно з мінімальним навантаженням на пацієнта надати допомогу, відновити за потреби вітальні функції. А далі передати хворого іншим спеціалістам у профільні відділення лікарні, аби там продовжили лікування, яке було розпочато на першому поверсі. 

Придбання нового обладнання експертного класу для ультразвукової діагностики суттєво покращило якість надання первинної допомоги як в умовах приймального відділення, так і для інших відділень. Цей УЗД-апарат дозволяє якісно та швидко обстежити пацієнта з мінімальними його рухами і практично без необхідності у транспортуванні. Адже він абсолютно мобільний і набагато зручніше пересувати саме апарат у необхідне місце для обстеження, а не пацієнта.

Новий апарат має високі можливості візуалізації. Це спрощує роботу як досвідченим спеціалістами, так і молодим. До речі, останні зараз у лікарні проходять підготовку для роботи із сучасною діагностичною апаратурою. Таким чином, Лікарня швидкої допомоги дає можливість молодим фахівцям розширити свій потенціал. Крім того, завідувач відділення Вадим Мірошников додає, що практично всі лікарі приймально-діагностичного відділення отримують необхідні знання, аби мати змогу працювати на новому обладнанні. Терапевт, травматолог, хірург, невролог та інші спеціалісти мають вправно працювати на апараті УЗД, щоб підвищити швидкість надання медичної допомоги у відділенні. 

 

Директор лікарні Дмитро Івченко зазначає, що новий УЗД-апарат для приймально-діагностичного відділення вдалось придбати за рахунок бюджетних коштів, які були виділені на боротьбу з COVID-19. Втім, його можливості дуже широкі і можна оглядати не лише легеневі тканини, а й досліджувати інші різні патології.