Рентгенографія використовується у медицині вже більше 100 років. І до сьогодні залишається одним з найбільш інформативних та затребуваних методів неінвазивної діагностики. Звісно, завдяки сучасним технологіям вдалось суттєво удосконалити методику і зробити її максимально точною. У Міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги великий відсоток пацієнтів на етапі діагностики проходить саме через рентгенологічне відділення з кабінетом рентгенівської комп’ютерної томографії.

За останній рік це відділення зазнало істотних змін. Директор Лікарні швидкої допомоги Дмитро Івченко поставив за мету протягом року максимально оновити всі відділення, зробити поточні, а подекуди, і капітальні ремонти. І рентгенологічне відділення не виняток. Зараз тут завершили ремонтні роботи у коридорах, кабінетах, встановили нові вікна, двері.

Крім того, у рентгенологічному відділенні з кабінетом рентгенівської комп’ютерної томографії з’являється і нова техніка. Нагадаємо, у цьому році було придбано новий рентген-апарат вартістю майже 5 мільйонів гривень. Він вже кілька місяців обслуговує пацієнтів приймально-діагностичного, нейрохірургічного та травматологічного відділень.

Загалом на сьогодні у відділенні працюють 7 кабінетів, які оснащені рентген-апаратами, а також кабінет рентгенівської комп’ютерної томографії. Останній, за словами завідувача рентгенологічного відділення Євгена Ксензова, відіграє важливу роль у роботі нейрохірургів лікарні: «Наша лікарня – це повний цикл діагностики та лікування інсультів. Всі пацієнти, які надходять з підозрою на цей діагноз, обов’язково проходять КТ головного мозку. Частині цих пацієнтів у подальшому робляться планові дообстеження на комп’ютерному томографі – дослідження судин голови і шиї. Це допомагає побачити ступінь ураження судин атеросклерозом, видалити бляшки, які заважають нормальному кровотоку, у разі необхідності. Цим успішно займаються наші нейрохірурги. Загалом ми тісно співпрацюємо з нейрохірургічним відділенням. У цьому році наші спеціалісти вийшли на дуже високий рівень, зокрема, зроблено кілька десятків операцій з кліпування аневризм. Цього раніше в нашій лікарні не робили».

Крім того, вже фактично вийшли на фінішну пряму роботи з устаткування ангіографа у 5-ій лікарні. А це означає, що у нейрохірургів з’явиться можливість робити ендоваскулярне видалення тромбів, які дуже часто супроводжують інсульти.

Ще один напрямок, який запустили рентгенологи у цьому році – урологічна денситометрія. Це методика рентгенологічного обстеження, яка виявляє щільність урологічних каменів. Завдяки цьому обстеженню, можна прогнозувати ефективність та кількість сеансів подальшого лікування. Зазвичай урологи Лікарні швидкої допомоги видаляють конкременти шляхом літотрипсії. Це малоінвазивне втручання, після якого пацієнт вже за добу може виписуватись з лікарні.

Також у цьому році планується встановлення у КНП «МЛЕ та ШМД» ЗМР апарата МРТ. Це дозволить «замкнути цикл» необхідної для пацієнта діагностики. За словами Євгена Ксензова, КТ – це, звісно, «золотий стандарт» діагностики, апарат дозволяє виявляти проблеми з кістковими компонентами, судинами. Втім, не всі патології візуалізуються за рахунок рентгенівського випромінювання. МРТ використовує для діагностики магнітне поле. Відтак, краще обстежуються м’які тканини, диски, зв’язки. МРТ дозволить нейрохірургам та травматологам лікарні робити пластику при пошкодженнях зв'язок, грижах дисків тощо.

Цілодобово в 5-ій лікарні працюють два ургентних рентгенівських кабінета, а також кабінет рентгенівської комп’ютерної томографії (КТ). Ургентний рентгенкабінет хірургічного корпусу розташований на першому поверсі. А також ургентний рентгенкабінет травматологічного корпусу, знаходиться також на першому поверсі.