Політравма – одна з найскладніших проблем невідкладної медицини в усьому світі. Це одночасне виникнення двох чи більше пошкоджень, кожне з яких вимагає спеціалізованого лікування. Відтак, політравма вимагає залучення багатьох медичних спеціалістів – реаніматологів, хірургів, травматологів, анестезіологів, реабілітологів тощо. Зазвичай у Запоріжжі такі травми отримують внаслідок ДТП або нещасних випадків на виробництві. А лікують такі важкі патології лише на базі Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги.

Пацієнтка ортопедо-травматологічного відділення Аліна отримала важку політравму під час ДТП. Усього за місяць після нещасного випадку вона пережила вже 5 складних операцій, кому і нарешті її стан стабілізувався і загрози життю немає. Завідувач відділення Євген Яцун зазначає – такі важкі політравми вимагають певного підходу та специфіки роботи лікарів: «При надходженні пацієнтці виконали остеосинтез тазу, зробили дренаж грудної клітини, лапаратомію. Після стабілізації стану почали робити остеосинтез обох стегон, гомілки. Останню операцію проводив директор Лікарні швидкої допомоги, професор Дмитро Івченко на тазу – вона була дуже складна і тривала».

Гарантій того, що Аліна виживе після такого важкого ДТП не давали навіть лікарі, втім, докладали максимум зусиль, аби дівчина вийшла з критичного стану. Самій хворій важко добрати слів, аби віддячити лікарям, які врятували її життя: «Мені дуже пощастило, що я сюди потрапила. Дуже вдячні лікарні – і я, і мої близькі. Весь персонал прийняв дуже близько до серця нашу біду. Спочатку була налякана, коли прийшла до тями і побачила себе «у залізках», плакала, була у депресії. Але потім взяла себе в руки і зараз переконана, що стану на ноги, подолаю цю проблему».

Таких важких пацієнтів, як Аліна, регулярно ставлять на ноги в ортопедо-травматологічному відділенні з ліжками політравми Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. За словами завідувача Євгена Яцуна, досвід лікування таких хворих у запорізькій області мають тільки тут. «Навіть не у всіх областях країни є відділення політравми. Тільки у нас, у Харкові, Києві, Вінниці і ще деяких великих містах. А такі хворі дуже «важкі». Одна справа, коли людина приходить з поламаною рукою, ногою. Тут все зрозуміло. А у випадку з політравмою пошкоджені різні системи органів, чисельні скелетні травми. До роботи з такими хворими залучаються фахівців різних профілів. При надходженні – це одразу хірург-травматолог, нейрохірург, терапевт, анестезіолог, реаніматолог. Далі у відділенні – наші лікарі працюють. Часто залучається також професор Дмитро Івченко у складних випадках».

У розвинених країнах з системою медичного страхування до хворих з політравмами особливе ставлення. Враховуючи важкість діагнозу, одразу по надходженню до лікарні, страхова компанія відшкодовує до 200 тисяч євро на первинне лікування. Адже витрати у цьому випадку величезні. Євген Яцун додає, що в Україні, на жаль, ці витрати лягають на плечі родичів. «У системі Helsi, якою ми користуємось, навіть немає такого поняття як «політравма». Там потрібно внести 3 основних діагнози. А як я внесу 3 діагнози, якщо тут їх купа? Які операції назвати основними, якщо вони всі або для рятування життя, або для покращення його якості? Абсолютно непродумана система…»

У лікуванні хворих з політравмою завжди присутній елемент творчості. Адже в цьому випадку не можна йти за шаблоном. За алгоритмом потрібно діяти лише при наданні першої медичної допомоги – діагностика, огляди, реанімація. Потім, коли стан стабілізується і починається відновлювальний період, потрібно робити операції не для рятування життя, а ті, які впливають на якість життя, потрібен творчий підхід. «У Лікарні швидкої допомоги, на щастя, є такі лікарі з величезним досвідом лікування тазу та великих сегментів. Це передусім, професор Дмитро Івченко. Він свого часу дуже добре підняв цю службу у рідному для себе Луганську. Там багато важких шахтних травм. Відтак і досвід у нього величезний у лікуванні політравм будь-якої складності. Це, звісно, величезна допомога нам, що директор нашої клініки травматолог-ортопед», додає завідувач ортопедо-травматологічного відділення КНП «МЛЕ та ШМД» ЗМР.

Окрім надання первинної допомоги та стабілізації стану хворих з політравмами, на базі відділення починається і первинна реабілітація. Тут є спеціалісти з ЛФК, реабілітологи. А коли пацієнт стає стабільним і може сам себе обслуговувати, його переводять у відділення реабілітації. І вже там бригада профільних лікарів надає повний спектр реабілітаційних послуг.

Розташоване відділення на 4 поверсі травматологічного корпусу.
Телефон для запису на консультацію: +380951535555.