У КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР з’явився новий наркозно-дихальний апарат Maquet. І сьогодні з його допомогою вже була проведена перша операція. Це обладнання преміального класу, яке забезпечує адекватну інгаляційну анестезію під час складних операцій та має 5 режимів штучної вентиляції легень.

Наркозно-дихальний апарат Maquet працюватиме для пацієнтів різних відділень лікарні, але, передусім, у нейрохірургії. Адже саме тут щороку проводять більше 500 складних та довготривалих операцій на судинах, периферійних нервах, хребті, головному мозку. Тому цей апарат був дуже актуальним придбанням.

Це цілісна система, яка допомагає максимально точно визначати необхідну кількість анестезіологічного препарату для пацієнта та проводити штучну вентиляцію легень у 5 режимах. Крім того, апарат постійно моніторить основні параметри вентиляції та показників хворого під час операції. За словами завідувача нейрохірургічного відділення 5-ї лікарні Дмитра Івахненка, цей наркозно-дихальний апарат допомагає також уникнути такого ускладнення під час операцій, як набряк головного мозку. Таким чином, суттєво знижуючи ризики для пацієнтів під час операцій.

 

 

«З новою технікою під час операцій анестезіологам потрібно вводити початкові показники в апарат і в подальшому він сам автоматично підлаштовує систему подачі газу під індивідуальні потреби пацієнта. Крім того, апарат суттєво скорочує втрати та надлишкові витрати анестезіологічної речовини», - додає анестезіолог нейрохірургічного відділення Валерій Белименко.

Наркозно-дихальний апарат Maquet було придбано за сприяння міського голови Володимира Буряка, його заступника Анатолія Пустоварова та міського департаменту охорони здоров’я. Його вартість становить 2,5 млн гривень. Директор Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Дмитро Івченко зазначає: «Нова наркозно-дихальна система облегшить не тільки введення пацієнта у стан наркозу, але й виведення з нього. Адже відбувається більш якісне дозування препаратів. Крім того, апарат облегшить роботу анестезіологам і знизить операційні ризики».