Як тільки дозволила епідеміологічна ситуація у країні, медичні працівники Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги вирушили на чергові курси та семінари з підвищення професійних здібностей. Адже, гідний фахівець ніколи не припиняє здобувати нові знання. До Києва днями вирушили медсестри 5-ої лікарні.

У столиці відбувся семінар-практикум для медичних сестер. Він складався з двох частин. Перша частина заходу мала назву «Підвищуємо власну цінність: як медсестрі претендувати на вищу зарплату». Під час циклу лекцій та живих дискусій наші спеціалістки дізнались:

  • які нові повноваження можуть отримати медичні сестри;
  • чим сертифікація відрізняється від підвищення кваліфікації;
  • як сертифікація впливатиме на повагу до професії у суспільстві;
  • як взяти участь у розробці та обговоренні професійних стандартів;
  • що таке професійний стандарт.

Крім того, в рамках семінару підняли доволі актуальну на сьогодні тему дистанційного навчання та можливостей, яке воно дає спеціалістам.

 

Під час другої частини семінару обговорювали тему «ХАССП у деталях: чому не потрібно закривати харчоблок у медзакладі». Зокрема, торкнулись таких питань:

  • що таке ХАССП (англ. Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP) – аналіз ризиків та критичних контрольних точок, які визначають систему контролю за якістю харчової продукції);
  • вимоги законодавства щодо ХАССП;
  • які програми-передумови необхідно запровадити;
  • особливості запровадження ХАССП у закладах охорони здоров’я.

Захід відвідали головна медсестра Ольга Чумаченко, старша медична операційна сестра відділення анестезіології з операційним блоком Ольга Сметана, старша медична операційна сестра торакального відділення Наталія Тарнопольська, старша медична сестра відділення хірургії з центром ШКК Олена Герасименко, старша медична операційна сестра відділення щелепно-лицьової хірургії з отоларингологічними ліжками Алла Горб, медична сестра з дієтичного харчування Наталія Сеткіна.

 

Додамо, що постійний розвиток та навчання медичного персоналу – один з головних пріоритетів керівництва КНП «МЛЕ та ШМД» ЗМР. Директор лікарні Дмитро Івченко переконаний, що лише кваліфіковані та зацікавлені у розвитку спеціалісти здатні надати грамотну консультацію пацієнтам та допомогти встановити точний діагноз. Відтак, всіляко сприяє підвищенню кваліфікації фахівців лікарні.